TR| EN| RU|
 


Tema ISTANBUL

PROFESYONEL UYGULAMALAR...

Jan Jan by 360 ISTANBUL

 
 
 

INFO MİMARİ

Info Mimari; 1991 yılından bu yana faaliyet gösteren INFOGROUP bünyesinde tasarımcı Emre MARAŞ tarafından kurulmuştur.

Mimari ve iç mimari alanında; danışmalık, konsept proje, proje tasarımı ve yönetimi, endüstriyel ürün tasarımı, 3D modelleme, anahtar teslim mimari proje uygulamaları, uygulama kontrolörlüğü, mimari dış cephe aydınlatma tasarımı, akustik danışmalık ve mimari akustik uygulama alanlarında yurt içinde ve yurt dışında çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Info Mimari ekibi; alanında uzman mimar, iç mimar ve tasarımcı kadrosuyla inşaat ve yapı sektörlerinde inovatif çözümlerle özgün bir yaklaşım sergilemektedir.

Info Mimari Ekibinin çalışma prensibi; fark yaratan bir kimlik ile geleceğin yaşam çizgisini yakalarken uygulama alanında profesyonellik ile titiz çalışmayı birleştirmektir.

ÇALIŞMA ALANLARI;

 • Mimari ve İç Mimari Tasarım, Proje ve Uygulama
 • Mimari ve İç Mimari Danışmanlık
 • Anahtar Teslim Proje Uygulamaları
 • Proje Yönetimi ve Yönetim Danışmanlığı
 • Uygulama Kontrolörlüğü ve Uygulama Yönetimi
 • Endüstriyel Ürün Tasarımları
 • 3D Modelleme
 • Mimari Dış Cephe Aydınlatma Tasarımları ve Uygulaması
 • Akustik Danışmanlık ve Mimari Akustik Uygulamalar
 
 • Tasarım; geleceğe yönelik fikirleri fark yaratan çizgilerle bütünleştirir…
 • Mimari; hayatı yaşanılır kılan her alanın formunu oluşturur…
 
 
 
 
 

HİZMET ALANLARI

 • PROJE TASARIMLARI

  Her projenin farklı bir kimliği vardır bu yüzden farklı yaklaşım gerektirir. Bu bakış açısıyla mimarlık alanında yeniliklere ve gelişen dünyanın modern yapısına ayak uyduran tasarım ekibimiz; yapıların ve mekanların konseptine en uygun, farkını ortaya koyan tasarımlar oluşturmaktadır.

 • ENDÜSTRİYEL ÜRÜN TASARIMI

  Endüstriyel Tasarım ekibimiz özgün ve yenilikçi tasarım anlayışı ile kullanıcı-kullanım ve mekan ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederek yeni ürünler geliştirmektedir. Göz önüne alınan bu noktalar sonucunda eskizlenen ürün, üretim aşaması sonrası mekanın bir parçası ve imzası haline dönüşür.

 • 3D MODELLEME

  Bilgisayar teknolojisinin gelişimi henüz yaratım aşamasında olan bir projenin bittikten sonraki halini gerçeğe en yakın haliyle görebilme imkanı sağlamaktadır. Info Mimari ekibi tarafından üstlenilen projelerin; mimari, iç mimari tasarımlarında ve endüstriyel ürün tasarımlarında en etkili sunum yollarından biri olan 3D çizim ve modellemeler profesyonel 3D uzmanları tarafından yapılmaktadır.

  Dijital ortamda hazırlanan bu etkileyici 3D sunum görselleri; proje sahiplerine projenin tasarımını yüksek görüntü kalitesiyle, reele en yakın haliyle görme ve daha net öngörü sahibi olma imkanı sağlamaktadır.

 • MİMARİ DIŞ CEPHE AYDINLATMA TASARIMLARI

  Yükselen yaşam değeri olarak hızla yerini alan; plaza, rezidans, otel, AVM gibi yapıların gökyüzüne uzanan dış cephe mimarilerini akşam saatlerinde ön plana çıkarmak ve görsel efekt uygulamalarıyla ihtişamını artırmak amacıyla mimari dış cephe led aydınlatma sistemleri başarıyla uygulanmaktadır.

  Info Mimari ekibinde yer alan endüstriyel tasarımcılar, yapıların mimari karakterine uygun aydınlatma projelerini oluşturmaktadır. Gerçekleştirilen ön çalışma sonrası aydınlatma tasarımı yapılan projeyi gerçeğe en yakın şekilde animasyon haline getirerek proje sahiplerine sunum videoları hazırlanmaktadır. Onaylanan dış cephe aydınlatma projeleri Info Group bünyesinde yer alan teknik ekip tarafından anahtar teslim uygulanmaktadır.

 • ANAHTAR TESLİM PROJE UYGULAMALARI

  Tasarımı tamamlanmış bir projenin uygulanma aşaması tecrübe, uzmanlık, profesyonellik ve sistemli çalışma gerektirir. Info Mimari ekibi; hem tasarımını kendilerinin gerçekleştirdiği hem de sektörde tasarımı tamamlanmış projeleri anahtar teslim uygulamalar halinde gerçekleştirir. Karşılaşılması muhtemel sorunları projenin hazırlık aşamasında öngören mimarlarımız; proje için iş planı oluşturulmasından uygulama malzeme seçimi ve onaya sunulmasına, uygulama sürecinin iş takvimi planlamasından uygulama aşamasının direk yönetimine ve teslim sürecine kadar ki aşamaları üstlenmektedir. Yapı sektöründeki sürekli gelişimin takipçisi olan ve gelişimin bir parçası haline gelen dinamik Info Mimari ekibi; inovatif çözümlerle ve titiz çalışma prensibiyle her zaman bir adım önde olmayı hedeflemektedir.

 • AKUSTİK DANIŞMANLIK VE UYGULAMA

  Info Group bünyesinde görev alan Akustik Mühendis kadromuz ile birlikte çalışan iç mimarlarımız; konferans salonu, gece kulübü, kafe, restoran, otel, kültür merkezi, rezidans, opera salonu gibi birçok mekanın akustik ölçümlerini yapmaktadır. Yapılan bu Akustik ölçümler sonrası akustik uygulamalar alanında yurtdışında yeni çıkan ve son teknolojiye sahip ürünleri de takip eden Info Mimari ekibi; kendi ürün yelpazesini de üretim alanında oluşturmuştur. Yapılan akustik ölçümler sonrası iç mimarlarımız mekanların ihtiyaçları doğrultusunda doğru sonucu alabilecek akustik mimari çözümler bularak, uygulamaları gerçekleştirmektedir.

 

ARCHITECTURE & DESIGN

 

İLETİŞİM

 
GÖNDER

Huzur Mah. İmam Çeşme Yolu Cad.
Asude Sok. No: 3/1
Seyrantepe – Şişli
İstanbul / Türkiye
+90 212 289 27 27